Коул Палмър иска натиск за изпълнение на дузпи, след като вдъхнови малко вероятната победа за завръщане на Челси
Breaking News | 2024-04-05 | 13:41:49

Коул Палмър настоява, че иска отговорността да вкарва дузпи, след като отбеляза хеттрик при вълнуващата победа на Челси с 4-3 над Манчестър Юнайтед на Стамфорд Бридж.

Зашеметяващият сезон на Палмър продължи, като той увеличи своята лига до 16 гола през нощта. След като отбеляза от мястото в 19-та минута, той реализира още един точен удар в 10-ата минута на добавеното време на второто полувреме, след като Диого Далот повали Нони Мадуеке.

Палмър завърши требъла си само минута по-късно с отразен удар на Скот Мактоминей след кратък корнер, за да подпечата драматична победа в западен Лондон.

— ФК Челси (@ChelseaFC) 4 април 2024 г.

The 21-годишният играч, който се присъедини от Манчестър Сити срещу отчетена сума от £42,5 милиона миналото лято, иска да запази рекорда си от 100 процента от 12 ярда.

„Получих няколко наказания през това време сезон и когато те са пред мен, просто искам да продължа да се опитвам да им вкарвам“, каза той пред официалния клубен уебсайт на Челси.

„Искам да запазя фокуса си и да удрям топката чисто. ”

Късният обрат видя Челси да намали изоставането на отборите над тях в кандидатурата им за европейски футбол през следващия сезон.

Палмър каза, че той и неговите съотборници са били принудени да вземат още един гол след изравняването в добавеното време.

„Това беше луд мач“, добави той. „Намаляването от 2-0 до 3-2 беше малко удар, но когато вкарахме в 98-ата минута, знаехме, че има още две минути – видяхме как гафърът го каза. Погледнах, когато вкарах. Помислихме си „да го направим“.

„Не знаех какво да правя, когато вкарах, но бръмчах. Първият ми хеттрик. Това е първият ми и много се радвам за него. Накрая беше лудост.“

Челси завърши наравно 2-2 от Бърнли с 10 играчи миналата седмица и Палмър говори за важността на отговора с победа срещу Червените дяволи.

„След миналата седмица трябваше да дойдем и да вземем три точки,“ добави той. „И да го направим по този начин вероятно беше най-добрият начин да го направим.

„Това е голяма победа и е огромен импулс за феновете и отбора. Постави всички в добро настроение.“